«Мен OFFLINE»

Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі Халықаралық интернетсіз күніне арналған «Мен OFFLINE» республикалық кең ауқымды балалар акциясын өткізгені туралы хабарлады. Акция интернет-тәуелділіктің алдын алу, интернетті пайдалану мәдениетін арттыру және Дүниежүзілік паутинадағы кәмелетке толмағандардың қызметін бақылауға қатысты ересек пайдаланушылардың жауапкершілігін арттыру мақсатында бастамашылық етілді. Соған байланысты сынып сағаттары, оқушылар мен ата-аналармен әңгімелер өткізіліп, 1-4 сынып оқушыларына арналған «Мен интернетсіз күнді қалай өткіздім?» атты сурет байқауы, 5-11 сынып оқушыларына арналған «Мен OFFLINE» эссе байқауы ұйымдастырылды.
    Іс-шара оқушыларды смартфондардан, компьютерлерден және жаһандық желіден алаңдатуға, бұл күнді тек қана "шынайы" әлемде өмір сүруге, жақын адамдармен қарым-қатынас жасауға немесе оны сүйікті хоббиіне арнауға көмектесті. Сурет сайысының қорытындысы бойынша қатысушылар грамоталармен марапатталды.

Министерство образования и науки Республики Казахстан сообщило о проведении республиканской широкомасштабной детской акции «Я OFFLINE», посвященной Международному дню без интернета. Акция инициирована в целях профилактики интернет-зависимости, повышения культуры пользования интернетом и повышения ответственности взрослых пользователей за контроль за деятельностью несовершеннолетних в мировой паутине. В связи с этим были проведены классные часы, беседы с учащимися и родителями, для учащихся 1-4 классов конкурс рисунков «Как я провел день без интернета?». Для учащихся 5-11 классов конкурс эссе «Я OFFLINE».
    Мероприятие помогло отвлечь учащихся от смартфонов, компьютеров и глобальной сети, прожить этот день только в "истинном" мире, общаться с близкими людьми или посвятить его любимому хобби. По итогам конкурса рисунков участники были награждены грамотами.